Makyaj Tazelemenin Püf Noktaları

Her sabah özene bezene yapmış olduğunuz makyaj öğlene doğru siliniyor yahut dağılıyor ise vereceğimiz ufak püf noktalarını gözden geçirmenizde yarar var. Her nerede olursan ol çanta içerisinde rahatlıkla taşınabilen makyaj  malzemeleri ile pratik ve özenli bir makyaja sahip olabilmen zor değildir.

Makyaj çantasının olmazsa olmazlarına bir göz atacak olursak;

Kapatıcı: Tek başına harikalar yaratan bu ürünün ne kadar mükemmel işlere imza attığını elbette biliyorsunuzdur. Yüzünüzde oluşan yorgunluk izlerini gözaltı halkalarını tek bir malzeme ile kapatabilir makyajınızı yenileyebilirsiniz. Makyaj çantasından kapatıcını at gerisini düşünmene gerek kalmasın. Süngerli uçları bulunan kapatıcılar yenileyici özelliğinin yanında kullanışlı olmasıyla da dikkat çekiyor.

Göz Aydınlatıcısı: Enerjini toplayabilmek adına arka arkaya kahve içerken yüzünde de yorgun izler belirmeye başlayacaktır. Göz pınarlarına uygulayacağın ufak bir aydınlatıcı ayrıntısı ile hem ışıldar hem de enerjik görünümüne kavuşabilirsin. Bunun kalem tarzı aydınlatıcılar hem az yer kaplar hem çok iş görür. Göz pınarlarına, kaş altlarına dilersen de alt kirpiklerinin dip kısmına ufak dokunuşlar yapabilirsin.

Kaşlar: Kaşlar ifadenin en önemli göstergesidir. Yorgunluğun sırasında fark etmeden ifaden kaybolabilir. Bunun için yanında tarayıcısı bulunan bir kaş kalemi bulundurabilirsin. Hem tarama işlemiyle tazeliğini korursun hem de elinle silmiş olduğun bölgelere yeni işlem uygularsın. Kaş maskarası ile de bu güzelliği sabitlemek hem eğlenceli hem kalıcı hale gelebilir.

Ruj: Her bayanın aynaya bakmaya ihtiyaç duymadan tazeleyebileceği bir ruj makyaj çantasının olmazsa olmazıdır. Genellikle evde yalnızken deneyerek alışkanlık kazanabileceğiniz bu uygulama ile yüzünüzün tekrar renklenmesini sağlayabilirsiniz. Bu noktada renk seçimlerinizi nude tonlarından yana yapabilirsiniz.

Göz makyajı: Far kullanılan makyaj stillerinde öncelikle farınızı muhafaza etmenin en önemli yolu sabitleyici kullanmaktır. Far bazı ile makyajın uçuşmasını önleyebilirsiniz. Çanta içerisinde bulunduracağınız birkaç kulak pamuğu da yine makyaj tazeleme esnasında göz kısımlarında sizlere yardımcı olacaktır. Göz makyajının vazgeçilmezi rimel ise gün içerisinde ayna ile sürekli kontrol etmeniz gereken bir ürün aksi takdirde aktığında hiç hoş bir görüntü olmayacaktır. Islak mendil yardımı ile rimelin akan kısımlarını ara ara temizlemekte yarar vardır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir