Gebelikte Baş Ağrısı Neden Olur?

Gebelik döneminde anne adayları fiziksel ve ruhsal olarak pek çok farklı değişim yaşarlar. Bu değişimlerin meydana gelmesi ise gebelikte yoğun baş ağrılarına yol açabilir.

Gebelikte baş ağrısı yaşıyorsanız bunun sebeplerinden birisi hormonal değişikliklerdir. Hormonal değişimlerden dolayı hızlı bir şekilde duygu geçişleri yaşadığınız için burunda aşırı bir hassasiyet başlar. Beyninizi de etkileyen bu durum sinüslerin kapanmasını ve başın ağrımasını sağlar.

Gündelik hayatta stresli bir yaşama sahip olmak baş ağrısına yol açar. Mevzu bahis gebelik olduğu zaman ise baş ağrıları daha fazla ortaya çıkmaya başlar. Eğer stres kaynaklı baş ağrıları yaşıyorsanız derhal stresten kurtulmanın yollarını aramanız gerekiyor.

Uykusuzluk Baş Ağrısı Yapar mı?

Düzenli uyku uyumuyorsanız uykusuzluğa bağlı olarak baş ağrıları yaşayabilirsiniz. Uykusuzluk ile ortaya çıkan bu baş ağrıları ile birlikte mide bulantısı ve kusma gibi problemler de yaşayabilirsiniz.

gebelikte baş ağrısı

gebelikte baş ağrısı

Damarlarınızda herhangi bir bozukluk var ve kan hacminiz sürekli olarak artıyor ise damarlarınızda ufak patlamalar ortaya çıkabilir. Bu durum da gebelikte baş ağrısının oluşmasına yol açar.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir