Koltuk Takımları Nasıl Seçilmeli?

Her mekanın vazgeçilmez parçaları arasında yer alan koltuk takımlarını seçerken bazı ufak tefek noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Koltuk takımları bir mekan içerisinde en fazla yer kaplayan mobilya olduğu için ilk olarak ölçülere uygun hareket edilmesine özen gösterilmelidir. Mekan ölçülerinizi belirledikten sonra o ölçülere uygun olan koltuk takımlarına göz atabilirsiniz.

koltuk

koltuk

Günümüzde büyük bir popülerlik yakalayan L koltuk takımları alanlarında sıkıntı yaşayan kişiler için ideal olan koltuk takımlarıdır. L koltuk takımları ile klasik ve modern tüm dekorasyon stillerine uyum sağlayabilirsiniz.

Koltuk Takımı Renk Seçimi

Koltuk takımlarının renklerini seçerken mekanınızda yer alan aksesuarlara ve diğer mobilyalara da dikkat etmelisiniz. Renk uyumunu yaratabilmek için aksesuar kullanımına ağırlık verebilirsiniz.

koltuk takımı

koltuk takımı

Koltuk takımlarınızı yerleştirirken en uç kısımlardan başlayarak mekanlarınızın orta kısımlarını açık bırakmaya özen göstermelisiniz. Özellikle cam kenarlarını daima boş bırakmalısınız.

Mekanlarınıza uyumlu olabilecek koltuk takımlarını seçerken bu tür hususlara dikkat ederseniz hoş bir dekorasyon stili ortaya çıkartabilirsiniz. Satın alacağınız koltuk takımlarının kumaş modellerini de ufak bir araştırma sayesinde öğrenerek daha uzun ömürlü koltuk takımlarının hangileri olduğunu öğrenebilirsiniz.

You may also like...

No Responses

  1. safiye dedi ki:

    öncelikle koltuk takımının rahatlığına bakılmalıdır sonra zevkinize göre herhangi bi renk seçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir