Gıda Takviyeleri Nedir?

Günlük yaşam içinde beslenme biçimi ya da farklı nedenler dolayısı ile zaman zaman  vücudun gereksinimi olan maddelere gıda takviyesi adı verilir. Özellikle bazı hastalıkları önleme ve tedavi sırasında ise destekleri ile pek çok uzman tarafından önerilmekte olan gıda takviyeleri, özellikleri ile etkinlik sağlamakta.

gıda takviyesi

gıda takviyesi

Gıda Takviyeleri ve Kullanım Alanları

Sağladıkları etki ile binlerce yıldır kullanılmakta olan gıda takviyelerinde bir olan ginkgo biloba, damarları genişleterek beyine bol oksijen ve temiz kanın pompalamasını sağlayarak beyin konsantrasyonunu artırmaktadır.

gıda takviyeleri

gıda takviyeleri

Yine bir gıda takviyesi olan Glukozomin Kondroitin ise öncelikle eklem ağrılarını gidermek üzere kullanılmakla birlikte eklem içini güçlendiren özellikleri ile özellikle sporcular tarafından yaygın biçimde kullanılır.

You may also like...

2 Responses

  1. Seda dedi ki:

    Kimi insanlarda vitamin. mineral vb. eksiklikler oluyor. Yedikleri yiyecekler bunları karşılayamayınca gıda takviyeleri alıyorlar. Ama kesinlikle uzman birine danışılmalı..

  2. osman dedi ki:

    Gıda takviyesi kullanmayı doğru bulmuyorum ben sağlığa zararlı olabileceğine inanıyorum en güzeli doğal beslenmek hormonsuz beslenmek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir