Bizim Dizilerde Herkes Zengin

Televizyonlarda sürekli yayınlanan Türk dizileri her ne kadar eski seyirci sayısına ulaşamasa da ilgi çekmeye devam ediyor. Hatta bu diziler yeni bir adım daha atıp diğer ülkelere satılıyorlar. Bu ihraç malı diziler satıldıkları ülkelerde çok fazla ilgi de görüyorlar.

adını feriha koydum

adını feriha koydum

Muhteşem Yüzyıl-Hürrem ayrı tutulacak olursa bu ilginin en önemli nedeni aslında dizilerin salon dizisi formatında olmaları. Yani belirli semtlerde ve zengin mekanlarda geçen, insanı derin düşündürmeyen, toplumsal olaylara hiç değinmeyen, basit kişisel entrikaların anlatıldığı hikayeler bunlar. Seyretmek ve anlamak için özel bir çaba gerektirmeyen bu diziler özellikle Arap ülkeleri ve Güney Amerika ülkelerinde rahatlıkla alıcı buluyor.

öyle bir geçer zamanki

öyle bir geçer zamanki

Zengin Olmayan Yok

Başlangıçta normal insanların anlatıldığı hikayeler bile bir zaman sonra neredeyse sınıf atlayıp zenginlik görüntülerine geçiyor. Herkesin çok sevdiği Öyle Bir Geçer Zamanki dizisinin gelişimi de böyle bir yol izlemişti. Ama bazen bu bile diziyi kurtaramıyor. Adını Feriha Koydum dizisinin  zorlama olarak Emir’in Yolu adıyla devam ettirilmeye çalışılması ama on üç bölümde yayından kaldırılması bazen bunun bile yeterli olmadığını göstermişti.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir