CarreforuSA Bayilik Şartları Nelerdir? Kazandırır Mı?

CarreforuSA, ülkemizde yer alan en büyük market zincirlerinden biridir. Oldukça popüler olan bu marketler zincirinin ülkemizde birçok şubesi bulunmaktadır. CarreforuSA marketleri AVM’lerde ve caddelerde kolayca bulabilirsiniz. İlk CarreforuSA, 1963 yılında Fransa’da Sabancı holding ve Carrefour ortaklığı ile kurulmuştur. 55 ilde 600’den fazla şubesi olan CarreforuSA, her geçen gün şube sayısını arttırmaktadır.

Market açmak isteyen girişimciler ise bu dev market ile bayilik açmak istemektedir. Gerekli şartları yerine getirip, yatırım bedelini ödeyen kişiler CarreforuSA bayiliği açmaya hak kazanırlar. CarreforuSA marketlerin ise günlük cirosu oldukça yüksektir. Markete bir günde ortalama 700-900 kişi gelmektedir. Buradan hesap yaparak elde edeceğiniz günlük kazancı hesaplayabilirsiniz. Peki, CarreforuSA bayilik şartları nelerdir?

CarreforuSA Bayilik Şartları Nelerdir?

CarreforuSA, marka adını korumak için bayilik vermeden önce bazı şartlar aramaktadır. Aradığı en önemli şartlardan biride bayilik alacak kişinin, önceden veya şu anda gıda sektöründe bir dükkanının olmasıdır. Yani CarreforuSA bayilik vermek için işinin ehli kişileri aramaktadır. Diğer CarreforuSA bayilik şartları ise şunlardır:

 • Bayilik alabilmek için yatırım bedelini ödeyebilecek durumunuz olması gerekmektedir.
 • Bayilik alacak kişi girişimci bir ruha ve yüksek bir motivasyona sahip olmalıdır. Bu dev şirketin sorumluluğunu kaldırabilmelidir.
 • Bayilik alacak kişinin sicili temiz olmalıdır. Herhangi bir sabıka kaydı bulunamamalıdır.
 • CarreforuSA bayilik verirken tercihen hali hazırda bir marketi bulunan kişileri seçmektedir.
 • Mini konsepte açılan CarreforuSA en az 120 metre karelik bir alana sahip olmalıdır. Bunun içinde en az 300 bin TL ödemeniz gerekir.
 • Süper market konseptinde açılan CarreforuSA için en az 300 metrekarelik bir mekân gerekmektedir. Bunun için gerekli olan sermaye ise ortalama 750 bin liradır.

CarreforuSA Bayilik Ne kadar Kazandırır?

CarreforuSA bayilikler marketin konumuna ve büyüklüğüne bağlı olarak kazanç oranı değişiklik gösterecektir. AVM’lerde ya da insan yoğunluğu fazla olan noktalarda bu oran oldukça yüksektir.

 • Mini CarreforuSA yılda en az 3,5 milyon en fazla ise 6 milyon lira ciro yapmaktadır. Bu rakamlarla aylık cironuzun ortalama 300 bin lira olduğunu söyleyebiliriz. Bu miktardan harcamaları düşersek aylık ortalama 50 bin ile 75 bin arası net gelir elde edilir.
 • Açılan bir Mini CarreforuSA’da bir müşteriye düşen harcama miktarı ortalama 20 liradır. Marketlere ise günlük gelen müşteri sayısı ortalama 600 kişidir.
 • Süper market konseptinde açılan bir CarreforuSA yılda minimum 6 milyon, maksimum ise 12 milyon lira ciro elde etmektedir. Burada kâr marjı oldukça yüksektir. Günlük olarak 25-40 bin arası net kar elde edilebilir.
 • Süper market konseptli CarreforuSA’da sepet başına düşen harcama miktarı 30-40 TL arası değişmektedir. Buraya ise günde 700 ile 900 arası kişi gelmektedir.
 • Süper market konseptinde 10 çalışan bulunurken, mini konseptli CarreforuSA’lar da 5 kişi çalışmaktadır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir