Farklı Noodle Tarifleri

Noodle; son dönemlerde birçok kişi tarafından sevilerek yenilen bir erişte türüdür. Türk kültürü dışında bir yiyecek olmasından dolayı ilgi çekici bir özelliğe sahiptir. Çin kültürüne ait olan bir çeşit makarnadır. Noodle’ın en bilinen ve diğer yemeklerden ayrılan özelliği çok kısa sürede hazır olmasıdır. Yaklaşık olarak 10 dakika gibi kısacık bir sürede lezzetli bir yemek istiyorsanız noodle’ı kesinlikle denemelisiniz.

Farklı Noodle Tarifleri

Son zamanlarda pek çok kişi tarafından tüketilen noodle’ın çeşitli şekillerde tüketildiğini görebiliyoruz. En yaygın olarak tüketilen şekilleri sebzeli, etli veya balık gibi deniz ürünleri ile yapılanları olabiliyor. Evde çok kısa süre içerisinde hazırlanan ve herkes tarafından kolaylıkla hazırlanabilen noodle, çok daha farklı ve değişik soslar ile de tüketilebiliyor. Yeni lezzetlere açık olan kişiler için kesinlikle denenmesi gereken bazı farklı noodle tarifleri bulunuyor.

Sıra Dışı Noodle Tarifleri

Noodle, çok kısa süredir yaygın olarak ülkemizde tüketilse de birçok farklı çeşitte tüketilmeye başlanmıştır. Sıra dışı noodle tarifleri vardır ve bazıları ise şu şekildedir;

  1. Yer Fıstığı Soslu Noodle

Türk damak zevkine göre farklı olan bu noodle tarifinde soya sosu ve yer fıstığı tercih ediliyor ve kullanılıyor. Hazırlaması oldukça kolay olan tarifte yer fıstığı soslu noodle’a tercihen susam serperek daha da lezzetli hale getirebilirsiniz. Değişik lezzetler denemeyi seven kişiler için tavsiye ediyoruz.

  1. Beyaz Lahanalı Noodle

Türk kültürü ile Çin kültürünün harmanlanması sonucu beyaz lahanalı bir noodle deneyebilirsiniz. Temelinde lahana olan bu tarifte isteğinize göre çeşitli sebzeler de kullanabilirsiniz. Havuç, biber, mantar gibi sebzeler bu tarife çok yakışıyorlar.

  1. Brokolili Noodle

Sağlıklı beslenmeye özen gösteriyor ancak noodle dan vazgeçemiyor musunuz? O zaman bu tarif tam da size göre olacak. Hazırlama süresi diğer noodle tariflerine göre daha uzun olsa da kesinlikle denemeye değer. Yaklaşık olarak yarım saatte hazır olan brokolili noodle’a soya sosu ile lezzet katabilirsiniz. Brokoli sağlıklı bir besin olmasından dolayı kalori değerlerini dengeleyebiliyor.

  1. Sebzeli Noodle

Sebze seven kişiler için özel olarak hazırlanan bu noodle tarifimizde sevdiğiniz sebzeleri kullanabilirsiniz. Ancak bezelye, ıspanak gibi sebzeler noodle ile çok yakışan besinlerdir. Aynı zamanda çok daha zengin bir noodle isterseniz havuç, zencefil ve biber de ekleyebilirsiniz.

Noodle Nasıl Doğru Şekilde Pişirilir?

Noodle bir tür erişte çeşidi olarak bilinir. Aynı zamanda insanlar arasında hızlı pişmesi ve çok kısa sürede mükemmel bir lezzet sunması ile tanınır. Ancak ilk kez noodle ile tanışacak olan kişiler için noodle nasıl doğru şekilde pişirilir hakkında biraz bilgi verelim.

İlk olarak noodle yapmayı tercih eden kişiler genellikle hazır paketli şekilde satın alınan noodle’ları tercih ederler. Kaynamış olan suya paketin içerisindeki noodle ı koyarak yaklaşık 3 dakika pişirmeniz yeterlidir. Ancak pişirme süreniz tamamen sizin damak zevkinize göre değişebilir. Yumuşayan noodle’lara paketin içerisinden çıkan baharat ve sosları ekleyerek servise hazır hale getirebilirsiniz. Çok pratik ve kolay bir yiyecek olan noodle zor zamanlarda kolaylıkla tercih edebileceğiniz bir yiyecektir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir