Prens Harry ve Magan Markle Aşkı

Aşk bu önünde söz söylenmiyor ama sıradan yaşamlarımızda hepimizi ciddi bir biçimde düşündürüyor. Son dönemler sadece bizim değil dünyanın da gündemine düşen aşkın kahramanları İngiltere tahtının varislerinden Prens Harry ile Magan Markle arasında yaşanan aşk ki zaten yakın tarihte nişanlandılar ve Mayıs 2018 yılında evleneceklerini doğruladılar ama herkesin kafasında çok da soru var.

Bize Neler Düşündürüyor?

Peki ama neden bu soruları soruyoruz çünkü Prens Harry ile evlenecek olan Magan Markle prensten 3 yaş büyük. Daha önce başından bir evlilik geçmiş, Amerikalı bir oyuncu, tüm bunların yanında melez ve başından geçen bir evlilik var.

Oysa dünyanın neresinde olursanız olun klişeler var. Bekar erkekler dul bir kadınla evlenemez. Hele yaşsa büyük ise mümkün değildir. Melez olması ve oyuncu olması da araya girince  koskoca bir prense yakıştıramayız. Mutlaka kendisi gibi asil birinin olması gerektiği beynimizin bir yerlerinde kodlanmıştır.

Ama işte aşk sınır tanımaz, aşk tam da tüm bunlara rağmen ortaya çıkan bir olgudur. Aşk kurallara aldırmaz, o yüzden ortada anlaşılamayacak bir durum yoktur. Kişinin aşık olduğu insanla bir ömür geçirmek istemesinden daha doğal bir durum da yoktur. Aslında bize de laf düşmez lakin bu teknoloji çağında kendi kör kuyularımız içinde bu masallar biraz da bizi ürkütüyor ve bizler olamayacağına kendimizi inandırmak istiyoruz. Yoksa daha da mutsuz olacağız hepsi bu.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir