Seyahat Bavulu Hazırlığı için 7 Hayati Öneri

Tatil, yeni bir şeyler yiyebileceğiniz, farklı bir yerde alışveriş yapabileceğiniz, yeni varış noktasını ziyaret etme fikirlerinin aylar öncesinden tohumlarının atıldığı heyecan verici bir eylemdir. Ancak doğru seyahat bavulu hazırlama ipuçları olmadan planlama, çok stresli ve zaman alıcı olabilir, bu da tatilinizi mahveder. İşte, o hayati 7 öneri:

  • Uçak seyahati yapacaksanız, her zaman seçtiğiniz havayolu şirketinin bagaj ücreti politikalarını kontrol edin. Çoğu hava yolu şirketi, belirli bir bavul ağırlığı sınırı ile yolculuğunuza izin verir.

 

  • Benzer bavul ve valizler her zaman risklidir. Alışılmadık bir renk veya deseni olan bir bavul seçin. Bu bagaj talebinde çantanızı çok daha kolay bulmayı sağlayacaktır.

 

  • Havaalanı personeli, bagajlarınızı sık sık diğerlerinin üstüne yükler. Çantanızı her zaman “kırılabilir” olarak işaretleyin, bu eşyalarınızın bir kazaya maruz kalmasını önlemenin hileli bir yoludur.

 

  • Hiçbir şey, telefonunuzun, dizüstü bilgisayarınızın veya şarj cihazlarınızın çantanızın dört bir yanına dolaşması kadar can sıkıcı değildir. Bu elektronik eşyalarınızı, ek bir kutu içerisinde düzenleyin.

 

  • Tüm güzellik ürünlerini dikkatlice sarmaladıktan (ve gerektiği gibi plastik torbalara koyduktan sonra), güzellik ürünlerini çantanızın ortasına koyarak onları kırılmaktan koruyun.

 

  • Sıvılarla doldurulmuş şişelerde fazladan bir koruma katmanı için, ürünlerinizi plastik bir sargı ile sarın. Daha güvenli olmak için, kapaklarını veya açılabilir kenarları bantlayın.

 

  • Bavulunuza birkaç poşet atın. Ne zaman neye ihtiyaç duyacağınızı asla bilemezsiniz ve yolculuğunuz sona erdiğinde çantanızdaki şeyleri çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir