Kiralık Aşk

Cuma akşamları 20.00’de Star Tv’de yayınlanan romantik komedi dizisidir Kiralık Aşk. Aslında çok da uzak olmayan bir dizi bu bize. Çünkü 2006 yılında Gökhan Özen, Yasemin Hadivent ve rahmetli Savaş Dinçel’in başrollerini paylaştığı Sevda Çiçeği adlı aşk dizisiyle benzer bir konuya sahip. Hatta daha da eski zamanlara gidecek olursak Yeşilçam’da bu konudaki filmlerin de varlığını görebiliyoruz.

Dizinin konusu

Kiralık Aşk Olay Dizi

Kiralık Aşk Olay Dizi

Klasik bir zengin oğlan fakir kız aşkının biraz daha Sinderellalaştırılmış halidir. Defne (Elçin Sangu), hayattan bütün umudunu kaybetmiş bir kızdır. Ömer (Barış Arduç) de yalnızlığı ve işi arasında sıkışıp kalmış bir adam. Ömer’in evlenmesini isteyen ailesi özellikle de Neriman Yengesi (Nergis Kumbasar) bir şekilde Defne’ye ulaşır ve onun peri annesi olmaya karar verir. Baştan ayağa Defne’yi yenileyen Neriman onu Ömer’in karşısına çıkarır. Kısa süreli bir aşık etme oyunun arkasında bir nikah ve nikahın ertesinde de Defne’nin ortadan kaybolmasıyla sonlanacak olan bir plan hazırlanmıştır. Ancak işler hiçbir zaman sanıldığı gibi gitmez, tıpkı Kiralık Aşk olayında olduğu gibi.

Durum böyle olunca mahallede belli bir seviyeye kadar eğitim alabilmiş Defne de kendisini geliştirip onun istediği modele bürünmeye çalışırken yaptığı hatanın ne denli büyük olduğunun farkına varıyor ama iş işten geçmiş oluyor.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir