İç Mekan Dekoratif Çiçeklikler

Bahçe alanı olsun ya da olmasın, bitkiler ile süslenen iç mekânların havası kesinlikle değişiyor. İç mekânlarda kullanılan saksılar, bu mekânların bitkiler ile süslenmesine yardım ediyor. İç mekân bitki ve çiçek süslemesi güzel olduğu kadar, sürekli bakım isteyen bir iştir.

Bitkiler yeterli olgunluğa eriştiklerinde, evin havasına başka bir boyut katıyorlar. Bitkileri yetiştirmek için tasarlanan saksıları ve çiçeklikleri, dışarıdan satın alabileceğiniz gibi, evdeki kullanılmayan malzemelerden ya da kendi imkânlarınızla da yapabilirsiniz.

çiçek

çiçek

Daha çok salonlarda ve balkon alanlarında kullanılan bitki dekorasyonları, aslında evin diğer odalarında da yapılabilir.

Dış Mekân Dekoratif Çiçeklikler

Aslında dış mekânlarda kullanılan çiçekliklerin ve saksıların gereksiz olduğu düşünülebilir. Ancak durum böyle değildir. Dış mekânlarda saksıların kullanılmasının amacı, bitkilerin zarar görmemesini sağlamaktır.

Bunun yanı sıra, asma aparatlı saksılar ile bahçe alanlarındaki çardak alanlarına ya da ağaçların bir kenarına, bu tür bitkileri koymak mümkündür.

çiçek detayı

çiçek detayı

Bahçe alanlarında ağaçlar ile birlikte, süs bitkilerinin de bulunması, bu alanların dekorasyonunun tamamlanmasını sağlayacaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir