Güneş Lekelerine Karşı Karbonat Maskesi

Güneş lekeleri özellikle yüzde oluşmak ile beraber sıkıntı yaratan bir durumdur. Özellikle bayanlarda görülen güneş lekeleri makyaj ile de kapanamayabiliyor. Güneş lekelerinin giderilmesinde birçok farklı kozmetik markalarının ürünlerini tercih edebilirsiniz. Bu uygulama seçimlerinin yanı doğal seçimlerden de yararlanarak maske tercihine yer açabilirsiniz.

Güzellik Sırları

Karbonat yıllar boyunca kadınların güzellik sırlarına eşlik eder. Kozmetik sanayinin bu kadar gelişmediği dönemlerde de bu mucizeye yer verilerek kadınlar güzellik kazandı.

Karbonat ile gerçekleştirilen maskeler cilt yenileme ve cilt tonunun eşitleme için tercih edilebiliyor. Maskeye haftada bir ya da iki defa yer verilmesi uygun olur. Gerekli olan malzemeler ise evinizde bulabileceğiniz ürünlerdir.

Karbonat Maske Tarifi

Karbonatlı maske için gerekli olan malzemelerin başında bir çay kaşığı karbonat yer alıyor. Bir yemek kaşığı yoğurt, yarın yemek kaşığı mısır unu ve eğer var ise bir çay kaşığı bal karışımınızı hazırlayarak temiz cildinize sürün. Yarım saat sonrasında ılık su ile yüzünüzü durulayın. Eğer yağlı bir cilde sahip iseniz maske içine birkaç damla limon suyu da damlatabilirsiniz. Yağlı cilde sahip olanlar limon suyunu ekleyerek cilt tonunu eşitlerken aynı zamanda cildinizin yağ dengesini de oluşturabilirler.

İlk uygulamadan itibaren farklı hissetmeye başar. Cildinizin nemine göre uygun bir cilt nemlendiricide kullanabilirsiniz. Uygulamayı haftada bir defa ya da en fazla iki defa yapmanız önerilir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir