Emzirme Döneminde Hamile Kaldıysanız Ne Yapabilirsiniz?

Bebeğinizi emzirme süreniz devam ediyor ama siz hamile kaldığınızı öğrendiniz. Hemen ilk aklınıza gelen soru acaba emzirmeyi kesmelimiyim olacaktır muhtemelen halk arasında dolaşan emzirirken hamile kalmak sütü bozar ya da zehirler gibi söylemler elbette doğru değil. Peki emzirdiğiniz zaman hamile kaldığınızı öğrendiğinizde neler yapmak gerekiyor beraber inceleyelim.

emzirmek

emzirmek

Emziren kadın hamile kalında sütte bazı değişiklikler olur elbette. Sütün o genel tadı değişecek ve dolayısı ile emen çocuk bundan hoşlanmayıp birden emmeyi kesebilir. Bunun yanı sıra çok yoğun gelen ve bebeğinize yeten sütün oldukça azaldığını da göreceksiniz. Tüm bunları yanı sıra sütün enzimleri ve besin değerlerinin azalmadığı da yapılan araştırmalarda kendini ortaya koymuş. Her ne kadar sütün değeri değişmiyor olsa da tadının değişmesi bebeklerde olumsuz etkiler yaratıyor.

Hamileyken Emzirmek Halsizlik Yaratabilir

Hamile kalan kadın emzirmeyi kesmeli mi? Peki sonuç olarak artık hamilesiniz ve emen bir bebeğiniz var ne yapmanız lazım? Bebeğinizi memeden kesmek zorunda değilsiniz ama bu kişiye özel olarak da değişebilir. Doktorunuz onay verebileceği gibi aynı zaman da onay da vermeyebilir.

hamile kalmak

hamile kalmak

Zaten hamileliğin getirdiği bir halsizlik ve yorgunluk varken bir de aynı zamanda emzirmek sizi daha zayıf ve güçsüz kılabilir. Bu sebeple aşırı yorgunluk yaşayan kişilere doktor hamileyken emzirmeyi önermeyebilir. Zaten bebeğiniz emmeyi ret ediyorsa pek yağacağınız bir alternatifiniz de kalmıyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir