Zayıflamak için İp Atlamak İşe Yarıyor mu?

İp atlamak, eski dönemlerden beri hayatımızda olan eğlenceli ve keyifli bir egzersiz biçimidir. İp atlamak aynı zamanda kilo vermenize de büyük katkı sağlayan aktivitedir. İp atladığınız zaman 1 saat içerisinde ortalama olarak 1200 kalori yakmış olursunuz. İp atlamak için açık havada bulunmanıza da gerek yoktur. Kötü hava şartlarından dolayı egzersiziniz olumsuz etkilenmez.

Vücut egzersizi sayılan ip atlama, kas kütlenizin korunmasında da size yardımcı olur. Ayakların güçlenmesi, dengeli bir duruş ve yürüyüş, koordinasyon yönetimi ve çevikliğiniz ip atlama sayesinde gelişim göstermeye başlar.

doğru nefes almak

İp atlamak vücudun tamamını çalıştıran bir yöntemdir. Baldır kaslarının tonlanabilmesi ve geliştirilebilmesi için ip atlamak en uygun yöntemdir. Ayrıca kalça sıkılaştırmak isteyen kişiler de sık sık ip atlama egzersizlerini uygulamaktadır.

Diyet Programı ile Destekleyin

Egzersiz yapmaya yeni başlayan kişilerden, ileri seviyedeki kişilere kadar herkes ip atlayabilir. Kalp sağlığına da iyi gelen ip atlama egzersizleri kalp-damar sağlığınızın kendisini koruyabilmesini sağlar. Bedensel olarak ve zihinsel olarak kendinizi iyi hissetmeye başlarsınız.

Çantanıza dahi sığabilecek boyutlarda olan bir atlama ipi satın aldıktan sonra egzersizini dilediğiniz her yerde yapmaya başlayabilirsiniz. Uygun boyutlardaki bir ip kalori yakımınıza ve kilo vermenize yardımcı olurken aynı zamanda daha sağlıklı bir bünyeye sahip olmanızı da sağlar.

Ancak ip atlama egzersizi ile birlikte disiplinli bir diyet programını da uygulamanız gerektiğini unutmayın. Hiçbir egzersiz tek başına kilo vermeniz için yeterli değildir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir