Evde Cilt Maskesi Hazırlama

Genç ve sağlıklı bir cilt için her şeyden önce beslenmenize çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Her zaman olmasa da sofralarınızdan,ıspanağı,limonu,havucu,balı,zeytinyağını,keten tohumunu ve somon balığını eksik etmemeye çalışın.

İçeriden sağlanan destekle beraber dışarıdan yapacağınız takviye de cildinizin pürüzsüz olmasına yardımcı olacaktır.İşte evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz doğal bir karışım:

kil maskesi

Evde Cilt Maskesi Hazırlama – Cilt lekeleri için;

250 gr taze sütü ve

250 gr alkolü iyice karıştırın.Fakat alkolü eczaneden alırken derecesini azalttırın.Soğuk yerde Muhafaza edeceğiniz bu karışımla her sabah uyanır uyanmaz ve akşamları yatmadan önce yüzünüzü silin.Bu karşımla yüzünüzdeki lekelerden kurtulmak mümkün.

Akşam yatmadan önce mutlaka makyajınızı temizleyin.Gözeneklerin tıkalı kalması sivilce oluşumuna mekan hazırlayacaktır.Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir makyaj temizleme sütüyle cildiniz daha sağlıklı olacaktır.Bunun için;

500 gr süt

1 kase dövülmüş badem

1 tatlı kaşığı badem yeterli olacaktır.

Sütle beraber dövülmüş bademleri yaklaşık 8 dakika boyunca kaynatın.10 dakika demlendikten sonra süzüp cam bir şişeye dökün.Üzerine badem yağını ekleyin.

Bütün cilt tiplerine uygun olan bu karışım makyajınızı silmek istediğinizde elinizin altında olacaktır.Bademin cildi yumuşatan özelliği sayesinde cildiniz yıpranmadan temizlenecek ve yumuşak kalacaktır

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir