Topuk Çatlaklarına Ne İyi Gelir?

Kadınların en çok rahatsız olduğu konulardan biri çatlayan topuklardır. Hem his hem de görsel olarak rahatsız edici olan bu durumdan doğal yöntemlerle kurtulmak mümkün. Evde yapabileceğiniz uygulamalarla pürüzsüz topuklara sahip olmayı başarabilirsiniz.

çatlak

çatlak

Topuk Yumuşatıcı Kür Tarifi

Doğal çözümlerle güzelliğinize güzellik katmanız mümkün. Bunun için sadece basit bir araştırma yapmak ve uzmanların önerilerine dikkat etmek yeterli. Kışın soğuktan, yazın kuraklıktan kuruyan ve sertleşen topuklarınızdan kurtulmak için de yapabileceğiniz harika bir kür biliyoruz. Bunun için malzemeler:

  • Bir kova ılık su
  • 1 bardak bal

Çatlamış, hatta yarılmış hale gelen topuklarınız için yapabileceğiniz oldukça basit bir uygulama. Bir kova ılık su içerisine bir bardak balı ekleyin ve iyice karıştırın. Bal tamamen içerisinde eridikten sonra 20 dakika boyunca ayaklarınızı içinde bekletin. Bunu düzenli olarak uygulama başladığınızda topuklarınızda oluşan değişimi fark edebilirsiniz.

topuk çatlağı

topuk çatlağı

Muz da topuklar üzerinde olumlu etkisi olan meyvelerden biri. Bir muzu iyice ezdikten sonra topuklarınıza sürün ve bir müddet beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Kısa süre içerisinde sertleşen topukların muzu emdiğinizi ve yumuşamaya başladığını göreceksiniz. Ayaklarınızın her daim bakımlı ve sağlıklı olması için doğal kürleri ihmal etmeyin. Yapılacak olan basit uygulamalar sayesinde birkaç adımda güzelliğinizi koruyabilir, ayaklarınızı daha sağlıklı hale getirebilirsiniz. Uyumadan önce çatlak kısımlara vazelin sürmek ve üzerine çorap giydikten sonra da uykuya dalmak iyi bir fikir olabilir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.