Boyun Fıtığı Egzersizleri

Günümüz çalışma şartlarında birçok insan boyun fıtığı ile karşılaşmaktadır. Ama boyun fıtığını engellemek basit egzersizlerle mümkündür. Uzmanlar boyun fıtığını engellemekte düzenli hareketlerin öneminden her zaman bahsetmektedir.

Boyun

Boyun

Sizlerde boyun fıtığından şikayetçiyseniz öncelikle bir hekime gitmenizde fayda vardır. Ama hekimin tavsiyeleri ile bahsedeceğimiz egzersizleri de uyguladığımız zaman daha başarılı sonuçlar elde edeceğinize emin olabilirsiniz.

İşte Bu Egzersizler

1) Ellerimizi baş ve ensemizin arasına koyarak, başınızı öne doğru iter şekilde yapmalıyız ve ellerimizle de buna engel olmalıyız.

2) Birinci egzersiz hareketinin tam tersi olarak başınızı arkaya doğru yiterek, ellerinizle buna engel olmaya çalışın.

3) Aslında bu hareket diğerlerine benzer şekilde yapılmaktadır. Sağ elinizi yüzünüzün sağ tarafına koyarak, kafanızı sağ tarafa doğru itin ve ellinizle buna engel olarak boyun kaslarınızı güçlendirin. Aynı şekilde sol tarafa da aynı işlem uygulanmalıdır.

4) Sol elinizi başınızın arka bölgesine koyun ve daha sonra sağ elinizi de sağ sakağınıza yerleştirin ve sol tarafınıza bakmaya çalışın. Aynı hareketi diğer tarafınıza da uygulayın

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir