Sunucu Kabini

Sunucu kabini bilgisayarların kullanıldığı ofis, ev, iletişim merkezi ve sistem odaları gibi alanlarda kullanılır. Sunucu kabinlerinin ana işlevi sistemin güvenliği sağlamaktır. Ayrıca sistemlerin belli bir düzen içinde bulunmasını sağlar. Farklı ihtiyaçlarınız için fiziksel ve donanımsal olarak birçok avantaj sağlayan ürünleri kabinler arasında bulabilirsiniz. Hem teknolojik özellikleri hem de tasarım özellikleriyle bilişim sektöründe her türlü ihtiyacı karşılayan sunucu kabinleri ülkemizde de yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Sunucu Kabini Modelleri

Sunucu kabini duvar tipi ya da dikili tip olarak iki farklı modelde üretilir. Burada hangi modelin kullanılacağı kullanım amacı ve boyuta göre değişir. Ayrıca cihazınızın çalışmaya yönelik performansı ve düzenini desteklemek için kabin içinde bazı aksesuarlar da kullanılmaktadır. Ürün içinde kullanacağınız cihaza göre farklı aksesuarları belirleyerek bir seçim yapabilirsiniz.

Duvar tipi olan sunucu kabini modelleri, ortalama 550 mm derinliğe kadar ulaşan ve farklı yüksekliklerde üretilen ürünlerdir. Bu modellerin yan kapakları açılabilir ve kitlenebilir özelliktedir ve istediğiniz seviyede ayarlanabilmektedir. Tavan bölümlerinde ise özel bölmeler yer alır. Bu bölmelerde ek fan montajı yapılabilir. Bununla birlikte alt ve üst kısmında kablo girişleriyle çoklu kablolar da kullanabilirsiniz.

Dikili olan sunucu kabini modelleri 800 mm genişliğe kadar çıkar. Ayrıca farklı yükseklik seçenekleri de vardır. Kilitlenebilir, sökülebilir modeller seçebilirsiniz. Dikili kabinler ise montaj bakımından oldukça pratiktir. Ayrıca en az 1000 kg taşıma kapasitesine sahiptir. bu ürünler daha çok havaalanı, büyük ölçeği olan haberleşme sistemleri ve çağrı merkezleri gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Sunucu Kabini Fiyatları

Sunucu kabini farklı boyutlara göre üretilirler. Ergonomik yapılarıyla cihazların güvenli ve düzenli bir şekilde barındırılmasına sağlarlar. Kabinlerde yer alan network sistemi ile tüm bileşenler bir ahenk içinde çalışır. Veri, ses ve video görüntülerinin hepsi yapısal kablolama sayesinde tek bir kabloyla sistemdeki tüm cihazlara aktarılabilir.

Sunucu kabinlerinin fiyatları üründeki cihazların derinlik ve yükseklik özellikleriyle birlikte sistem gereksinimleri bakımından kullanılacak aksesuarlara göre değişiklik göstermektedir. Kabinler sayesinde farklı ölçülerde olan cihazları tek bir ortamda toplayabilirsiniz. Ürünlerde server, monitör, klavye, yazıcı, modemi santral gibi cihazları için de yeterli alan bulunur. Şifreli kilit özelliği olan sunucu kabinleri sayesinde sadece yetkili kişiler erişim sağlayabilir. Ayrıca yetkilendirme yapılarak sistemdeki arızalar kolayca tespit edilebilir.  Sistemde yer alacak kabloların da karışmasına engel olacak sunucu kabini seçimi için https://www.ponispano.com/network-sunucu-kabinleri adresine girebilir ve farklı ihtiyaçlara yönelik uygun fiyatlı seçimler yapabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir