Periscope Kullanımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

Canlı yayın için sıklıkla tercih edilen Periscope nasıl kullanır, nasıl yüklenir merak ediyorsanız makalemizi dikkatle okumalısınız.

Periscope nasıl kullanılır? Sorusunun yanıtı uygulamayı kullanmak isteyenler tarafından merak edilmektedir. Canlı yayın açmak için en fazla tercih edilen uygulamalardan biri Periscope uygulamasıdır. Kullanıcılar tarafından bilinmeyen, öğrenilmek istenilen birçok özelliği bulunmaktadır. Peki, Periscope nasıl kullanılır?

Periscope Nasıl Kullanılır?

Periscope, bir görüntülü canlı yayın uygulamasıdır. Peki, periscope nasıl yüklenir? Bu uygulamanın kullanılabilmesi için App Store üzerinden uygulamanın indirilmesi gerekmektedir. Uygulama indirildikten sonra Twitter uygulaması hesabı ile giriş yapabilmek mümkündür. Periscope’da Watch bölümüne tıklanarak o sırada gerçekleşen canlı yayınlar izlenebilmektedir. People bölümüne tıkladıktan sonra ise uygulamada yer alan profil ayarları gerçekleştirilebilir ve farklı kullanıcılar takip edilebilir. En merak edilen bölüm ise Broadcast bölümüdür. Bu kısımda canlı yayınlar gerçekleştirilir. Broadcast bölümüne tıkladıktan sonra kamera, konum ve mikrofona erişim sağlanacak, canlı yayın başlatılabilecektir.

Periscope Kullanım İpuçları

  • Periscope yayın sırasında birçok kalp emojisi gönderebilme özelliği bulunmaktadır. Bu özelliği kullanabilmek için akıllı telefonların çoklu dokunmatik özelliğinden faydalanmak gerekmektedir. Bu özellik ile birden fazla parmak kullanarak ekrana dokunmak ve kalp göndermek mümkün hale gelmektedir.
  • Periscope uygulamasında kalp hilesi oldukça popülerdir. Canlı yayın açan kullanıcıların daha önce yayın yapıp yapmadıkları sahip oldukları kalp sayısında anlaşılabilmektedir. Bir kullanıcının daha önce yayın açıp açamadığını merak ediyorsanız bulunan kalplere bakmalısınız.
  • Bu uygulama kalp özelliği oldukça önemli olduğu için kullanıcılar fazla kalbe sahip olmak istemektedir. Kullanıcıların kalpleri ise canlı yayın açtıklarında izleyiciler tarafından gönderilmektedir. Bu nedenle kullanıcılar kalplerini arttırabilmek, izleyicilerin dikkatini çekebilmek için farklı yollara başvurabilir. En çok kalp gönderen kullanıcıya ödül verme veya farklı ortamlardan canlı yayın yapma gibi fikirler kalp sayılarının artmasını sağlamaktadır.
  • Periscope kullanımında bilinmesi gereken bir diğer konu ise profil düzenlemedir. Bu uygulamada üyelik oluşturmadığı, tüm bilgiler Twitter hesabında alındığı için Periscope’da düzenleme yapılması mümkün değildir. Eğer profilinizde değiştirmek istediğiniz yerler bulunuyor ise bu değişiklikleri Twitter profilinizde gerçekleştirmelisiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir