Geçmişten Günümüze Uzanan Bir Tedavi Yöntemi, Akupunktur

Anavatanı Çin olan akupunkturun tıp dünyasındaki yeri başkadır. Vücudumuz uyurken dahi çalışmaya devam eden harika bir mekanizmadır ve aynı zamanda zıtlıklardan oluşan detayların kendi içinde oluşturduğu denge sayesinde ayakta durur. Sinir sistemlerinden oluşan hormonlarının dengelerinin bozulması demek rahatsızlıkların ve çeşitli hastalıkların beraberinde gelmesi demektir.

akupunktur

akupunktur

Akupunktur Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Peki, bu noktada akupunktur ne işe yarıyor diye düşünebilirsiniz. Öncelikle akupunktur tedavisi ile ilgili bilmeniz gereken, bu tedavi yönteminin hiçbir yan etkisinin bulunmadığıdır. Bu yöntem vücudunuzun çalışma sistemini dengede tutmaya ve gerektiğinde vücudun kendi kendini tedavi etmesine yardımcı olur. İğneler yardımıyla uygulanan bu yöntemde asıl önemli olan iğnelerin batırıldığı noktalardır. Vücutta hangi noktaya uyaran verildiği ve hangi bölgenin harekete geçirildiği önemlidir.

akupunktur tedavisi

akupunktur tedavisi

Çünkü akupunktur tedavisi demek sorunlu olan bölgenin uyarılması ve bu sayede harekete geçirilmesidir. Tabi uyaranın her zaman iğne olması da şart değildir. Mesela bu bazen lazer yöntemi ya da parmak yardımıyla da olabilir. Fakat yapılan araştırmalar gösteriyor ki, akupunktur uygulanan bölgelerdeki sinir uçlarında ciddi anlamda hareketlenmeler ve tedaviye verilen reaksiyonlar görülmüştür.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir