Dekoratif Aydınlatma Modelleri

Salon aydınlatması salon dekorasyonunun en önemli ve etkili parçalarından biridir ve birçok yerde özel tasarıma ihtiyaç duyulmaktadır. Dekoratif aydınlatma modelleri modern oturma odası aydınlatması, derinlik katarak küçük alanları genişletir ve geniş alanları daha sıcak ve samimi hale getirir, bu da ışığın doğru kullanımının nasıl etkili bir şekilde çalışabileceğini gösterir. Farklı odaları farklı aydınlatma sistemleriyle donatıyoruz. Bunun nedeni, her bir mobilya parçası ve her dekoratif rengin farklı aydınlatma gerektirmesidir. Dünyaya ve tüm canlılara hayat veren ışık, evlerimizde yaşamamızı sağlar. Gün içinde gün ışığının etkisini kullanırken evde yapay aydınlatmanın etkisini yani gün batımından sonra aydınlatmayı kullanıyoruz.

Evin aydınlatma tasarımı ağırlıklı olarak sektördeki uzmanlar tarafından yapılmaktadır. gün içinde ışık dağılımını ve evin aydınlatmasını gözlemleyecek, aydınlatmayı bu yönde kullanarak gün batımından sonra bile doğal ışığın etkisini hissedebilirsiniz. Salonun klasik atmosferini lüks klasik mobilyalarla bozmamak için büyük avizelerle süslemek gerekiyor. Avize modelini buraya seçmek ve yerleştirmek yeterli değildir. Avizelerin boyutlarının ve yerleşimlerinin belirlenmesi önemlidir. Avizeyi ilk düşündüğünüz veya en uygun olduğunu düşündüğünüz yere yerleştirmenin yanı sıra doğru bir şekilde konumlandırılması da gerekmektedir. Genellikle avizenin tavandan sarkıtılarak en iyi şekilde aydınlatıldığı düşünülmektedir. Ancak modern aydınlatma sistemlerinde duvarlara yerleştirilen farklı avize sistemleri muhteşem salonun mükemmel bir tamamlayıcısıdır.

Dekoratif Aydınlatma Çeşitleri

Dekoratif aydınlatma modelleri, farklı tonlarda farklı ampul tasarımlarının ortaya çıkmasından sonra önem kazandı. En muhteşem avizelerde bile istediğiniz tonu bulmak için bu enerji tasarruflu lambaları kullanabilirsiniz. Dekoratif aydınlatma modelleri modern salon aydınlatma ve uygulama modellerinin yanı sıra farklı tarzlarda aydınlatma örnekleri ile birçok çeşide sahiptir. Bu nedenle her türlü zevke hitap etme konusunda oldukça ustadır. Evinizi dekoratif aydınlatma modelleri ile bambaşka bir havaya büründürebilirsiniz.

Her odada üç ana aydınlatma türü olması önemlidir, atmosfer, görev ve odak dikkat edilmesi gereken noktalardır. Ortam ışığı düzenli aydınlatma sağlar, görev aydınlatma ışığı belirli bir çalışma alanına yönlendirir ve aydınlatma belirli nesneleri sanat eserleri veya heykeller gibi vurgulayarak bu etkiye ulaşır. Oturma odasının belirli bir amacı olmadığından mutfak veya banyodan farklı olarak, oradaki eşyaları yeterince aydınlatabilecek bir aydınlatmaya sahip olmak önemlidir. Bunu başarmanın en iyi yolu, odaya farklı ışık türlerini yaymaktır. Tezgah yüksekliğinden tavana kadar üç ana tipe ek olarak, ışıkların oda genelinde farklı yerlere yerleştirilmesini de sağlamalısınız. Böylece kitap okurken, tv izlerken en güzel ve doğu ışıkla aydınlanmış bir evde olmanın konforunu yaşayacaksınız.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir