Bitmek Üzere Olan Evlilik Nasıl Kurtarılır

Evliliğin ilk dönemlerinde yaşanmakta olan heyecan, zaman ilerlemeye başladıkça oluşan monotonluk ile beraber farklı sorunlara gebe hale gelebiliyor. Öyle ki pek çok çift bu durumu daha fazla yaşamak istemediği için evliliklerini bitirme raddesine geliyorlar. Böylesi durumların oluşmasını engellemek ise tahmin edilenden çok daha kolay.

evliliği kurtarmak

evliliği kurtarmak

Sevginizi Göstermeyi İhmal Etmeyin

Birçok çift hayatın akışına kendilerini kaptırdıktan sonra eşine sevgisine göstermeyi ihmal ediyorlar. Kimileri evlendikten sonra sevgilerini göstermek ya da “seni seviyorum” kalıbını kullanmaktan kaçınıyor. Halbuki karşıdaki kişiye sevgiyi göstermek, tahmin edilenden çok daha büyük bir etkiye sahip olacaktır.

Kavgaları Büyütmeyin

Çiftlerin gerek sevgililik gerekse evlilik dönemlerinde yaşadıkları kavgaların şiddetleri çoğu zaman birbirinden farklı sonuçları beraberinde getiriyor. Kavga sonrasında tartışmayı devam ettirmek hem kişileri hem de ilişkiyi yıpratacaktır. Eğer ki kavganın büyüyeceği hissediliyorsa ara verilmeli ve kişiler bir süre yalnız kalarak sakinleşmelidir.

evliliğin bitmesi

evliliğin bitmesi

Özür Dilemek Zor Gelmesin

Genel olarak birçok kişi haklı olsalar bile özür dilemek oldukça zor. Halbuki nasıl ki sevilen kişiye seni seviyorum derken zorlanıyorlarsa aynı şekilde özür dilerken de kendilerini nedensiz yere kötü hissediyorlar. Fakat yaşanılan bir tartışma ya da yapılan hatalardan sonra haksız olduğunun kabul edilmesi sonrasında bunu ifade etmek gerekmektedir. Böylece karşıdaki kişi ne kadar adaletli olunduğu ve bu ilişkiye ne kadar değer verildiği de anlaşılmış olacaktır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir