Baskı ve Desen Seçiminde 6 Farklı Kişilik

Baskı ve kumaş seçimleriyle ilgili kişilik tartışmaları, tüm giyim parçalarına uzanır. Bu nedenle kumaşın tüm fiziksel yönlerine baktık, şimdi 6 farklı kişiliğe ve bunun kumaş seçimini nasıl etkileyebileceğine bir göz atalım.

  • Feminen

Dişil kadınlar düz veya desenli kumaşların çiçekli veya doğadan esin kaynağı (kelebekler veya bitkiler gibi) desenleri memnuniyetle seçebilir. Saten, ipek, şifon gibi yumuşak, kaygan kumaşları, dantel, payet, boncuk detayları tercih edeceklerdir.

  • Relax

Rahat ve sakin kişiliğiniz, % 100 pamuk veya doğal lifli diğer kumaşlar ya da sıkmayan sentetikler gibi rahat malzemelerden yapılmış düz kumaşlar ararsınız. Yine de desen takıntılı değilsiniz, rahat olduktan sonra sizin için desen çok önemsizdir.

baskı

baskı

  • Dramatik

Dramatik bir çizgiye sahip olanlar için, daha parlak renkler, büyük cesur desenler veya yüksek kontrastlı baskılar söz konusudur. Ayrıca parlak veya daha yapısal bir görünüme sahip kumaşlar, hayvan baskılar favoriniz olabilir.

  • Yaratıcı

Yaratıcı kişilik, “giyilebilir sanat”, soyut baskılar veya tüm giysilerdeki baskılar ve desen karışımlarından daha fazla olan desenleri sever. Kısacası tekdüze olmayan her kumaş ve desen olabilir.

desen seçimi

desen seçimi

  • Zarif

Zarif insanlar düz, ipeksi, yüksek kaliteli kumaşlardan veya geometrik ya da stilize baskılardan hoşlanıyor. Ayrıca desenlerin mutlaka bir simetrisi olmalıdır.

  • Klasik

Klasik tarzınızı tarif ederseniz, düz kumaşları ya da belki de gizli bir deseni olan gölgeli renkleri seçeceksiniz. Bazı güçlü yapıya sahip temiz dikişler ve keskin kumaşlardan hoşlanacaksınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir