Areka Palmiyesi Evinizin Baş Tacı 

Areka palmiyesi, en verimli hava temizleme tesislerinden biri olarak kabul edilir. Bitkiler zarif, kavisli yapraklar ve mimari form, onu çekici bir iç mekan örnek bitkileri haline getirir. Ayrıca toksik değildir. Evcil hayvanlar için güvenlidir. Areka palmiyesi ayrıca mükemmel bir hava nemlendiricisidir. 

Bu bitkilerin sahip olduğu avantaj, yoğun tropik kanopilerin altında büyüdükleri tropik alanlara adapte olmaları ve düşük ışıklı alanlarda hayatta kalmaları gerektiğidir. Bu bitkiler bu nedenle ışığı yakalamada ultra verimlidir. Bu da işlemede çok verimli olmaları gerektiği anlamına gelir. Fotosentez için gerekli gazları bulundurur. Bu nedenle, potansiyel olarak zararlı olanlar da dahil olmak üzere diğer gazları emme potansiyeli daha yüksektir.

Areka Palmiyesi Faydaları

Areka palmiyesi bitkileri, petrol ürünleri, boyalar ve ahşap mobilyalardan yayılan Aseton, Ksilen, Toluen ve Formaldehit gibi iç ortam hava kirleticilerini emmeye yardımcı olur. Ksilen aynı zamanda kötü havalandırma, boyalar ve ahşap mobilyalar nedeniyle biriken en önemli iç mekan hava kirleticilerinden biridir. Toluen özellikle çocuklarda merkezi sinir sistemi bozukluklarına ve nekroza neden olur. Toluen hamile kadını da etkiler ve dolayısıyla yenidoğan ve fetusta gelişim bozukluklarına neden olur. Toluenin vücuttaki diğer yaygın semptomları üst solunum yollarında ve gözlerde tahriştir. Bu gibi tüm olumsuzlukları Areka palmiyesi yetiştirerek çözüm bulabilirsiniz. 

Areka Palmiye bitkileri, yukarıda belirtilen zararlı kirleticileri iç ortam havasından emer ve temiz hava sağlar. Böylece esas olarak Toluen kaynaklı üst solunum yolu hastalıklarının en aza indirilmesine yardımcı olur. Toluen, Ksilen vb. gazların konsantrasyonunu en aza indirerek hamile kadınlarda çocukların ve fetüsün düzgün gelişmesine yardımcı olur. Ayrıca çocuklarda merkezi sinir sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.

Areka palmiyesi Bakımı Nasıldır ?

  • Areka palmiyesi çiçeğinin bakımı diğer çiçeklere göre farklıdır. Bunlar; 
  • Sıcak güneşten gelen gölge ile parlak dolaylı güneş ışığında büyütmelisiniz
  • Uygun havalandırılmış toprak gerektirdiği için buna özen göstermelisiniz
  • Büyüme sırasında bol sulama yapmalısınız. Ancak kışın sulamayı azaltmaya özen gösterin 
  • Büyüme sırasında aylık olarak dengeli bir sıvı gübre uygulaması yapın
  • Areka palmiyesi sararmasını önlemek için her iki yılda bir düzenli saksı değişimi ve uygun beslenme gereklidir.
  • Örümcek akarlarını ve beyaz sineği kontrol etmek için sabunlu su spreyi kullanarak onları engellemelisiniz. 

İnsan vücuduna bu kadar yararlı olan bitki çeşiti almak için siz de https://www.wishflowersdesign.com/areka-palmiyesi sitesini ziyaret ederek temin edebilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir