Yazın Nasıl Ayakkabı Giymeliyim?

Yaz ayları içerisinde olduğumuz bu dönemde kesinlikle cildiniz hususunda en çok dikkat etmemiz gereken şeylerden bir tanesi de kuşkusuz ki ayakkabı tercihimizdir. Sıcak havalarda doğru ayakkabıyı seçmek önemlidir. Çünkü yanlış ayakkabı ayak şeklini bozabilir. Deformasyonlara dahi sebebiyet verebilir. Ayrıca hassas bir yapıya sahip olan ayaklarımızı  sıcağın olumsuz etkilerinden ve korumamız şarttır.  Dolayısıyla bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza sıcak havalarda nasıl ayakkabılar tercih etmemiz gerektiği ile ilgili bilgiler verdik.Mutlaka okumanızı öneriyoruz.

babet

babet

Ayakkabı Seçerken Dikkat!

Her şeyden önce sizlere yapmanız gereken bir şey söylemek isteriz.  Lütfen tabanı dar olan ayakkabılardan uzak durun. Bu seçim hem çirkin bir görüntü oluşmasına sebebiyet veriyor hem de bacak eklemlerin izin zorlanmasına ayaklarımızdaki nasırlara sebep oluyor.Yine  bilek üzerinden  bağlantılı olan  ayakkabıları tercih etmemeniz gerekebilir. Eğer ayak yapınıza uygun değilse kan dolaşımı sorununa bile neden olabilir. Ayakkabınızı tam ayak numaranızı ölçüsünde almalısınız.Ayağınızdan uzun tabanlı ürünleri tercih etmemelisiniz.Estetik açıdan da hoş bir görüntü sağlamaz.

yazlık ayakkabı

yazlık ayakkabı

Ayakkabınız çok gevşek olursa da rahatlığınız da önemli ölçüde engeller, yürüyüşünüz bozulur, diz hatta sırt ağrısı bile yaşayabilirsiniz.Son olarak siz değerli okuyucularımıza yazları sahte deriden yapılan ayakkabıları tercih etmemenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu ayak mantarı gibi cilt problemlerine neden olur.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir