Yaza Girmeden İncelmek İçin Tüyolar

Bahar ayları geldiğinde kış mevsiminde kilo alan kadınlar, yaz gelmeden kıyafetlerin ve bikinilerinin içinde daha güzel görünmek adına çeşitli zayıflama yolları ararlar.

Hemen diyetler araştırılıp, çok geçmeden egzersizlere başlanır. Bazıları bu yolda başarıyı sağlarken bazıları yanlış diyetlerle tam tersine kilo almaya ve sağlığını kaybetme riskine girer.

Zayıflamak, sadece diyet sayesinde mümkün olmadığı için egzersizlerle de desteklenmesi gerekir.

Sağlıklı İncelmenin Yolları

Sadece kilo vermek için değil aynı zamanda sağlıklı bir birey olmak için de gün içerisinde bol bol su içmek gerekir. Su, vücudu temizler ve toksinlerden arındırır. rokettube-video.com

incelmek

incelmek

Temizlenen vücutta metabolizma daha hızlı çalışır ve yenilen yemeklerin sindirilmesi daha kolay olur. Özellikle sabahları aç karnına içilen bir bardak ılık su oldukça etkilidir.

Düzenli beslenmenin en önemli şartı da günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı kaçırmamaktır.

Diyet kahvaltısı olarak; Bir kâse yoğurtla 4 yemek kaşığı müsliyi karıştırıp, rendelenmiş yarım yeşil elmayı ve tarçını üzerine ekleyip yemek, hem kişinin kan şekerini dengeler hem de tok tutarak kilo vermesine yardımcı olur.

Ara öğünler, hem diyetin hem de sağlıklı beslenmenin vazgeçilmez koşuludur. Gün içerisinde sadece ana öğünlerle durmak, kişiyi daha çok acıktırır ve bu da, gece acıkıp yemek yemesine sebep olur.

sağlıklı incelmek

Bu yüzden ara öğünlerde, tok tutacak küçük atıştırmalıkların tüketilmesi gerekir.

Vücut şişliği sadece yağlardan dolayı olmaz. Vücutta oluşan ödemler de bunun bir parçasıdır. Bu ödemleri atabilmek içinse, ödem attırıcı yeşil çay ve maydanoz suyu içmek gerekir.

Maydanozun suyundan ziyade yeşilliğini yemek daha faydalıdır. Yeşil çay tüketimi ise fazla abartılmamalı, günde en fazla 2 bardak tüketilmelidir.

Spor yapmak, kilo vermenin %30 ‘nu oluşturur. Bu yüzden oldukça önemlidir. Her gün 1 saat yapılacak bir yürüyüş bile, forma girmek için çok etkili bir yoldur. Bunun dışında evde bile kolay egzersizlerle vücudu şekillendirmek de mümkün.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir