Uykusuzluk Sorununa Ballı Süt Çözümü

Günlük yaşantı içerisinde yaşanan stres, sıkıntılar ve çeşitli sorunlar sebebi ile yaşanabilen uykusuzluk sorununu altında daha farklı psikolojik sebeplerde yatabiliyor. Eğer bu tür problemlerin olmadığını düşünüyorsanız doğal birkaç ürün karışımını yaparak uykusuzluğunuza çözüm bulabilirsiniz.

ballı süt

ballı süt

Kaliteli Uykuya Geçiş İçin Ballı Süt

Genel vücut sağlığı açısından son derece önemli olan kaliteli uyku aynı zamanda beynin dinlenmesini sağlayarak günlük yaşantı içinde odaklanmayı da artırıyor. Yaz aylarında yaşana sıcaklık, stres, beslenme düzensizliği, iş hayatında ya da ev yaşamında görülen yoğunluk gibi birçok sebebe bağlanabilen uykusuzluk çözümü için en doğal uygulama olan balı süte yer verebilirsiniz.

Uyumadan önce içilecek olan ballı süt uykusuzluk sorunu için oldukça etkili bir çözümdür. Çocuklarınıza ya da çocuk olduğunuz zaman annenizin size sunduğu bu ballı süt aynı zamanda öksürük gibi birçok sıkıntının giderilmesine de destek olur.

uykusuzluk

uykusuzluk

Ballı süt ile ilgili olarak uzmanların yapmış oldukları açıklamalara göre yatmadan içilecek olan ballı süt karışımı biyolojik saatin düzenlenmesine destek oluyor. Süt içersinde bulunan triptofan aminoasit kişinin uykuya dalışını hızlandıran bir etkiye sahiptir.  Biyolojik saatin düzenlenmesini sağlayan triptofan aminoasit bal içersinde de bulunduğu için uykusuzluk sorunu için oldukça ideal bir içecek olduğunu belirten uzmanlar sütün bazı insanlarda hazımsızlık ya da gaz şikayetine sebep olması sebebi ile yatmadan bir ya da iki saat önce alınabileceğini belirtiyorlar.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir