Koltuk Altı Kararması Kabusunuz Olmasın

Koltuk altı kararmasının nedenleri çok farklıdır. Epilasyon ya da aşırı sıcak ağda kullanmak da kararmaya neden olur. Hormon bozuklukları, ilaç ya da bazı hastalıklar da koltuk altını karartır. Bu tarz can sıkıcı durumdan kurtulmak istiyorsanız, evinizdeki doğal malzemeleri değerlendirebilirsiniz. Düzenli kullanım sonucunda kısa sürede kararmanın yok olduğunu göreceksiniz.

kararma

kararma

Koltuk Altı Kararmasına Doğal Çareler

Patates suyunun beyazlatıcı etkisi sayesinde kararmalardan kurtulabilirsiniz. 1 adet patatesin suyunu sıkın ve kararan kısma sürün. 20 dakika sonra ılık su ile yıkayın. Limon da aynı şekilde etkili bir beyazlatma yöntemidir. Düzenli olarak yarım limonu koltuk altı ya da kararan bölgenize sürebilirsiniz.

Hassas bir cildiniz varsa limon suyu yerine salatalık suyunu kullanın. Salatalık cildi de besler ve tahriş olmasını engeller. Diğer doğal ürün ise karbonattır.

koltuk altı

koltuk altı

Karbonatı su ile karıştırın ve koltuk altınıza sürün. Kötü kokuyu da yok eden karbonat ile kısa sürede kararma sorununuzu da önlersiniz. Nohut unu ve yoğurdu karıştırın. Koltuk altınızda yirmi dakika bekletin.

Yarım su bardağı esmer şeker içine 3 çorba kaşığı zeytinyağı ekleyin. Karışımı koltuk altı bölgenize uygulayın. 10 dakika sonra ovalayarak çıkarın. Haftada bir defa yapmanız yeterli. Duş sırasında ise koltuk altınızı ponza taşı ile ovun. Taşı ıslatın ve koltuk altınıza sürün. Ölü deriniz yok olur ve maskenizden daha etkili sonuç alırsınız.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir