Karbonhidrat ve Geçici Enerji

Karbonhidrat bağımlılığı düzenli yemek yiyen kişilerde de görülür. Diyet ve karbonhidrat ilişkisi yemeklerden sonra hemen tatlı aranmasıyla başlar.

karbonhidrat

karbonhidrat

Karbonhidrat alımı özellikle stresli durumlarda artar. Gıdalarda olan şekerin vücudu geçici doyurması karbonhidrattır. Tatlı, hamur işi ve meyve suları özellikle artırır.

Geçici Enerji Veren Gıdalar

Stresli olan durumda özellikle bedenin şeker ihtiyacı artar. O durumlarda ilk yapacağınız durum kuru kayısı ve incir yemeniz. Kan şekerinin dengede durması için gereklidir.Yemek sonrası alışkanlıkları özellikle kontrol altında olmalı. Düzensiz beslenme programınızı iyileştirmelisiniz. Sebze ağırlıklı beslenme ile bedeniniz enerjisini yükseltir.

enerji

enerji

Kan şekeri düzenli olarak ölçtürülmeli. Şeker oranınızı hemen hazır gıdalardan karşılamayın. Sıvı alımını su içerek sağlayın. Düzenli bir program ile karbonhidratın önüne geçersiniz. Kaliteli yaşamın sırrı her zaman doğal besinlerde saklıdır. İlk yapmanız gereken bedeni kontrol altında tutmalı ve sağlıksız yemeklerden uzak durmalısınız. Diyet yaparken özellikle karbonhidtar türü gıdalardan uzaklaşmak için hamur işlerine ara vermeyi unutmayın. Meyveler şeker ihtiyacınızı karşılar.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.