İlişkileri Bitiren Sürpriz Sebepler

İlişkilerde her iki tarafın da en büyük temennisi, ilişkinin mümkün olan en uzun süreler boyunca sürmesidir. Kimi zaman çok güzel gittiği gibi düşünülen ilişkiler aniden bitebiliyor. İnsanların çok büyük bir kısmı bu duruma ciddi şekilde şaşırabiliyor. Fakat üzerinde durulmayan pek çok farklı sebepten ötürü ilişkilerin bitebildiği bilinen bir gerçek.

aşk

aşk

Partnere Aşırı Bağlı Olmak

Sağlıklı bir ilişki içerisinde çiftin birbirine bağlı olmasının belirli bir sınırı olmalıdır. Kimi zaman var olan bu bağlılık tek taraflı ve aşırı bir hale gelebiliyor. Devamlı olarak partner ile vakit geçirmek istemek, kişinin güvensiz görünmesine neden olabiliyor. Partner de bir süre sonrasında ilgiden bunalarak ilişkiyi bitirmek isteyebiliyor.

Partnerlerin Birbirine Çok Benzemeye Başlaması

Özellikle de uzun süreli bir ilişki içerisinde yer alan çiftler bir süre sonrasında birbirine benzemeye başlayacaklardır. Halbuki çiftlerin kendilerini tamamlayacak olan biri ile beraber olması önemlidir. Örneğin çok heyecanlı birinin sakin biri ile sevgili olması sonrasında herhangi bir durum oluştuğu zaman birbirlerini dengelemeyi başaracaklardır. Ancak birbirine benzeyen çiftler bir süre sonrasında karşılaştıkları davranışlardan ötürü partnerleri ile sorunlar yaşayabiliyorlar.

ilişki

ilişki

Hiç Tartışmamak

Tabi ki sürekli olarak tartışmak ilişkilerin kabusudur. Fakat hiç tartışmaların olmadığı ilişkiler de sağlıklı değildir. Çünkü farkında olmadan insanlar pek çok şeyi tartışmamak adına içine atabiliyor. Ve bunun sonucunda da hiç ummadıkları bir zamanda karşılarındaki kişiye patlayabiliyorlar.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir