Hard Disklerden Veri Kurtarma Yapılır mı?

Dijital çağda yaşıyor olmamız, karşımıza çok daha farklı problemlerin çıkmasını beraberinde getiriyor. Bu problemlerden biri de veri kaybıdır.  Verilerin depolandığı dahili ve harici tüm belleklerde çeşitli nedenlere bağlı olarak veri kaybı meydana gelebiliyor. Özellikle veri depolamak için en sık tercih edilen aygıtlardan biri olan harici hard diskler haliyle veri kaybının da sıklıkla yaşandığı ürünlerden biri oldu.

Bu sorunu yaşayanlar harici hard disklerden veri kurtarma çalışması yapılabilir mi ya da veri kurtarmak için ne yapmak gerekiyor gibi soruların yanıtını arıyor.  Özellikle hard diskin bozulması durumunda yaşanan paniğin çok daha ciddi boyutlara ulaşabildiğini görmek mümkün… Böyle bir sorunla karşılaştığınızda endişe etmenize hiç gerek yok. Çünkü bozulan kırılan hard disklerden dahi verilerin kurtarılması mümkün olabiliyor.

Veri Kurtarma Hizmetinde Profesyonel Firmaları Seçin

Ancak elbette verilerin tamamının %100 kurtar alabileceği gibi net bir ifadede bulunmak doğru olmaz. Profesyonel bir veri kurtarma firmasının seçilmesi durumunda bozuk harici harddiskten veri kurtarma çalışması daha başarılı sonuçlar doğurabiliyor. Zira profesyonel olan veri kurtarma firmaları bozulan ya da kırılan hard disklerden veri kurtarma çalışması noktasında çok daha deneyimli olabiliyor.  Aynı zamanda en gelişmiş teknikleri ve en gelişmiş yazılımları kullandıkları için daha fazla oranda veri kurtarılması da mümkün hale geliyor.

Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken bir unsur var.  Veri kurtarma çalışmasının yapılmasının ardından bozulan hard diskin onarılması gibi bir durum asla söz konusu olmuyor. Veri kurtarma firmaları hard disk onarımı yapmaz. Sadece bozulan hard diskteki verileri kurtararak sağlam bir hard diske yükler ve verileri bu şekilde tarafınıza teslim eder. Hard diskin onarımı farklı bir uzmanlık alanıdır ve veri kurtarma firmalarının neredeyse tamamı böyle bir hizmet vermiyor.

Veri Kurtarmada Hangi Firma Başarılı?

Şayet bir arıza nedeniyle hard disk içerisindeki verilere ulaşamadığınız da tercih edebileceğiniz firmalardan biri Gold Data oluyor.  Veri kurtarma çalışmalarında lider konumda olan bu firma kısa sürede duruma müdahale ediyor ve verilerin kurtarılmasını sağlayarak yeniden erişimini mümkün hale getiriyor. Firmanın internet sitesinden de detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir