Grip Aşısı Kimlere Yapılır?

İş yerlerinde, okulda ve sokaklarda vakit geçiren her insanın grip aşısı yaptırması gereklidir. Grip insanlar arasıda kolay bir şekilde bulaşabilen bir hastalık olduğundan dolayı okul çağındaki çocuklara mutlaka grip aşısı yapılmalıdır.

Kalp ve damar rahatsızlığı olan kişilerin ve astım rahatsızlığı bulunan kişilerin de grip aşısı yaptırmaları tavsiye edilmektedir. Bağışıklık sistemi zayıf olan ve devamlı yeni bir hastalığa yakalanan kişilerin de grip aşısı yaptırarak önlem almaları faydalı olacaktır.

grip

grip

AIDS enfeksiyonu olan kişiler, kemoterapi uygulanan kişiler ve organ naklini yakın zaman içerisinde yaptırmış kişilerin de grip aşısı olmaları gereklidir.

Seyahat Edenler ve Kan Hastalığı Olanlar

Hastanelerde çalışan personellerin de virüslerden ve bakterilerden etkilenmemeleri için grip aşılarını yaptırmaları lazımdır.

grip aşısı olmak

grip aşısı olmak

Kan hastalıkları sebebiyle yakın zaman içerisinde tedavi görmeye başlamış olan ya da tedavi görmeye devam eden kişilerin de düzenli olarak grip aşılarını yaptırmaları gereklidir. Ayrıca sık seyahat eden kişiler de mikroplardan korunabilmek için grip aşısını düzenli olarak doktor kontrolünde yaptırmalıdır. Böylelikle gribe karşı ekstra koruma sağlanabilir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir