Göğüs Büyütme Operasyonu 

Kadınlar için göğüs bölgesi çok önemlidir. Özelikle vücudun fiziksel görünümünü oldukça etkiler.  Kalça ve bel bölgesi gibi kısımlarda orantı kurulmadığı zaman, kötü bir görüntü oluşur. Böyle durumlarda en çok göğüs büyütme operasyonu için başvurulur. Normalden daha küçük olan göğüsler için yapılan bir işlemdir. Vücudun daha dengeli durmasını sağlar.  Göğüs büyütme operasyonu için, silikon protez kullanılır. Kişinin kendi yağ dokusundan alınıp enjekte edilen dolgular çok etkili sonuç vermediği için, silikon protezler daha çok kullanılır. Bunun yanı sıra daha başarılı ve etkili bir sonuç verir.

göğüs büyütme operasyonu

Eski dönemlerde yağ dokusu enjekte etmenin kısa bir süre sonra, göğüsleri eski haline getirdiği gözlemlenmiştir. Bu da hem daha çok masraf ettirip hem de sürekli işlem görmeye maruz bırakmıştır. Kalıcı bir etki isteyenler, göğsün alt kısmına koyulan silikon yöntemine, daha çok talep gösteriyor.

Silikon Protez Nedir, Nasıl Uygulanır?

Göğüs büyütme operasyonu yapılırken kullanılan silikon protez, göğüs alt kasının olduğu bölgeye yerleştirilir. Medikal bir malzemedir ve tıp alanında sıklıkla tercih edilir. Memenin dokusuna çok benzer ve içi dolu bir balon şekildedir. En doğal görünümü yakalamak için yapılan materyallerdir.

Damla şeklinde ve yuvarlak olarak, değişik şekillerde silikon protez bulunur. İç malzemesi de farklılık gösterebilir. Kişi muayene edildikten sonra, nasıl bir uygulama ve model gerekiyorsa, ona göre işlem yapılır. Vücuda ve meme dokusuna uygun bir seçim yapılır. Hastanın bu konudaki fikirleri de son derece önemlidir.

Göğüs Büyütme Operasyonu Öncesi Neler Yapılır?

Göğüs büyütme operasyonu öncesi, her hastaya mutlaka bazı tektikler yapılır. 49 yaş ve üzeri olan kişiler için, meme ultrasonu ile mamografi yapılması daha doğrudur. Eğer meme kanseri teşhisi gibi bir durum varsa, işlemin daha ileri bir döneme alınması daha doğrudur. Bunun için, gerekli işlemler yapılır. Tedavi edilmesi gereken bir durum söz konusu ise tedavi edilir.

İşlem sonrası, göğüs bölgesinde şişlik ve ağrı gibi şikayetler olabilir.  Bu normal bir durumdur. Bir kaç hafta sonra, kendiliğinden düzelir. https://tugbadindar.com/hizmetler/meme-buyutme linkinden, tüm işlemler için detaylı bilgi alabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir