Fotoğraflarda Daha Güzel Çıkmak Çok Kolay 

Güzel anların ölümsüzleştirilmesini sağlayan fotoğraflar ile alakalı özellikle kadınların en büyük şikayetlerinden bir tanesi kötü çıktıklarını düşünüyorlar. Buna bir de artık cep telefonları ile istenilen her yerde fotoğraf çekme imkanının olması eklendiği zaman fotoğraflarda güzel çıkmak hiç olmadığı kadar önemli bir hale gelmiş oluyor.

fotoğraf çekilmek

fotoğraf çekilmek

Fotoğraflarda Güzel Çıkmak İçin İpuçları

  • Makyajınızı doğru yapın. Yüze çok fazla sürülecek olan allık ve aydınlatıcı gibi ürünler, fotoğraf çekimi esnasında yüzün çok fazla parlamasına dolayısıyla doğal görüntünün kaybolmasına neden olacaktır.
  • Birçok kişi fotoğraf çekimi esnasında ister istemez kasılıyorlar. Halbuki derin bir nefes alınmalı ve mümkün olan en doğal poz verilmeli. Unutulmamalı ki çekilecek olan şey yalnızca basit bir fotoğraf. Poz vermek isteniyorsa bile poz verilmiyormuş gibi davranılmalı.
  • Dikkat edilecek olan diğer bir detay ise arka fon. Çekimin yapılacağı arka alanın mümkün olduğu kadar sade olmasına ve renklerin aşırı parlak olmamasına dikkat edin.
selfie çekmek

selfie çekmek

  • Işık ayarlaması ise dikkat edilmesi gereken başka bir detay. Güzel bir fotoğraf için ışık arkadan ya da tam tepeden gelmemelidir. Doksan derecelik açı ile ya da yandan gelmesi sonrasında ortaya oldukça güzel görüntüler çıkmış olacaktır.
  • Dış çekim için sahil, cadde gibi alanlar kullanılmalıdır. Böylece istenilen hareket oldukça kolay bir şekilde elde edilmiş olacaktır.
  • Fotoğraf çekimi esnasında önemli olan diğer bir şey ise giyilen kıyafetler. Sırf moda diye kıyafet seçimi yapmak yerine kendi tarzlarına uygun kıyafetleri seçmeleri önemlidir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir