Ağız Kokusu İçin Çözüm Önerileri

Günümüzde pek çok insan ağız kokusundan şikayet ediyor. Ağız kokusu yalnızca bu sıkıntıyı çekenlerin değil, diğer insanların da maruz kaldığı bir problem. Çevredekilere ciddi şekilde rahatsızlık veren ve aynı anda insanında rahatsız olmasına sebebiyet veren bir problem olan ağız kokusunu giderebilmek adına uzmanların çeşitli önerileri bulunuyor.

ağız kokusu

ağız kokusu

İlk olarak bilmeniz gereken şey ağız kokusunun altındayatan etkenlerdir. Bunlara en önce sigara diyerek başlayabiliriz. Düzenli olarak sigara içen bir insanda ağız kokusu olur. Yine tütün ve benzeri ürünlerde ağız kokusuna sebebiyet verirken, çürük dişler ve temiz olmayan protezlerde ağız kokusuna zemin hazırlar. Bu noktada yapacağınız ilk şey ilaç kullanmamaktır. İlaç kullanma direktifini doktorunuz vermiyorsa buna gerek yok. Bitkisel yollar ile ağız kokusunu bertaraf edebilirsiniz.

ağızın kokması

ağızın kokması

Çözüm Bitkisel Ürünlerde

Ağız kokusu için uzmanlar çemen otunu tavsiye ediyor. Çemen otu çayını düzenli olarak her gün belirli aralıklarda içtiğiniz zaman bir müddet sonra ağız kokunuzun gittiğini hissedeceksiniz. Günlük hayatta en çok tükettiğimiz besinlerden biri olan maydanozda ağız kokusunu gideren doğal yöntemlerdendir. Maydanoz çiğneyerek bu kokuyu yenebilirsiniz. Yine çiğneyerek kokuyu yeneceğiniz bir başka besinde karanfildir. Karanfil pek çok uzman doktorca bitkisel ilaç olarak nitelendiriliyor. Günlük hayatınızda cebinizden karanfili eksik etmeyin. Fırsat buldukça da çiğneyin. Böylelikle ağız kokusu ilelebet sizden uzaklaşacak ve siz de bu rahatsızlıktan kurtulmuş olacaksınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir