Yanmaz Kablo Kullanmanın Faydaları

Bir yere elektrik tesisatı döşenirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kabloların doğru biçimde monte edilmesidir. Montaj sırasında yapılan hatalardan dolayı kimi zaman yangın dahi çıkabilmektedir. Elektrik tesisatına ne kadar güvenseniz de kablolama işleminde yanmaz kablolar kullanılması en doğru tercihtir.

Yaşam boyunca aslında hayatlar hep pamuk ipliğine bağlıdır. İnsanlar ise sürekli olarak tedbir almaya ve yaşanabilecek kazaların önüne geçmeye çalışırlar. Stabil bir durumda elektrik işleri de bir o kadar sorun çıkartabilme potansiyeline sahiptir. Elektrik tesisatında kullanılan kablolar, firmamızın satışa sunduğu ürünlerde olduğu gibi yanma derecesi yüksek ve TSE standardına sahip olan kablolardan oluşmalıdır. Böylelikle olası bir yangın anında dahi elektrik devreleri zarar görmez ve çalışmayı sürdürür.

Yanmaz Kablo Çeşitleri

Yanmaz kablolar yaygın olarak 2 maddeden yapılır. Cam elyaf nikel ve cam elyaf silikon olmak üzere 2 çeşit kablo mevcuttur. Nikel her zaman daha kaliteli olsa da silikon, kullanım yerine göre yine aynı amaca hizmet etmektedir. Bu tür kabloların üretimleri halojen kablolarla yapıldığı için yanma durumlarında zehirli gaz ve duman salınımı yapmazlar. Bu nedenle insan sağlığına da herhangi bir zararı dokunmaz.

Elektrik tesisatları duvarların içerisinden geçerek bina içerisine dağıldığı için herhangi bir zarar görmesi anında duvar yıkama gibi kaba işçilikler çıkmaktadır. Kimse binasında böyle bir şeyin olmasını istemeyeceği için daha yolun başında kaliteli bir seçim yapmakta fayda vardır.

Rezistans Market olarak ürünlerimiz olan yanmaz kablolar TSE belgeli ve yüksek ısı dayanımına sahip olan kablolardan oluşmaktadır. Sipariş süreci öncesinde ve sonrasında bizlere ulaşarak ürün seçimi konusunda uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Sipariş vermek ve ürünlerimizi görmek için https://www.rezistansmarket.com/yanmaz-kablolar linkini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir