Küçük Evler için Dekorasyon Fikirleri

Küçük evlerin dekorasyonları her ne kadar kolay gözükse de aslında oldukça zordur. İhtiyaç duyulan eşyaların yanı sıra saklama alanlarının bulunma zorunluluğu ve dekorasyon uyumunu bir arada yakalamak kimi zaman zorlu olup karmaşa yaratabiliyor. Küçük ya da büyük ev olsun tüm dekorasyon uygulamalarında az eşyaya yer açmanız önerilir. Özellikle küçük alanlara sahip olan evlerde eşyaların fazla olması üst üste duran bir görüntüye sebep olup mobilyanı her ne kadar güzel olursa olsun belirgin olmayan bir duruma sebep olabilirsiniz. Bunun için az ve öz eşya seçimine yer açmalısınız. Aynı zamanda eşyaların ebatları ve fonksiyonellikleri de önemlidir.

mutfak dekorasyonu

Mobilya Seçimleri

Mobilyalarınızın ya da oturma takımlarınızı seçerken ebatları kadar saklama alanları ve fonksiyonelliklerini de incelemeniz önerilir. Masaların kapanması alan yaratırken açılarak da daha fazla kişiye yemek ikram etme şansını elde etmenizi sağlar. Koltuklarınızın rahatlığı kadar saklama bölmeleri ve yatak olup olmamaları da dikkat etmeniz gereken detaylar arasında yer alıyor. Odanızda bir puf düşünüyorsanız bunun da saklama gözlü olmasına dikkat ederek yeni bir alan yaratmanın avantajını yaşayabilirsiniz.

Küçük alanlarda dekorasyonu tamamlayan aksesuar seçimlerini yaparken de abartıya kaçmamanız önerilir. Aksesuar seçimlerinde büyük ve abartılı seçimlerden uzaklaşarak daha hoş bir ortam yaratabilirsiniz. Alanın geniş görünmesi için ise tek duvara üç boyutlu duvar kâğıdı ya da aynalar ile donatabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir