Kilo Vermek için En İyi Yol

Belki de biraz başarı elde ettiniz, ancak uzun vadede bir diyet veya egzersiz planı yapmak için istikrar sağlayabildiniz mi? Umutsuzluğa kapılmayın. Zor bir diyet veya egzersiz rejimi tarafından fazlasıyla sıkkın veya esaret hissi duyuyorsanız, hayatınızda kolay ve doğal bir şekilde gerçek, uzun vadeli değişiklikler yapabilirsiniz.

kilo vermek

kilo vermek

Sağlıklı Alışkanlıklar Nasıl Kazanılır?

Özellikle de online ortamda kilonun nasıl tükeneceği, diyet ve zayıflama önerileri konusunda çok fazla bilgi var, fakat nereden başlayacağınızı bilmek zor. Bu kilo kaybı tavsiyelerinin birçoğu doğru ve yararlı değildir, çoğu kısa vadede uygulanabilir çözümler olup bazıları sağlığınızı tehlikeye bile atabilir. İyi alışkanlık kazanmak, kilo vermenin tek yoludur. Peki, kilo vermenize yardımcı olacak alışkanlıkları nasıl oluşturmaya başlıyorsunuz?

  • Küçük adımlarla başlayın. Yeni alışkanlığınızı kolaylaştırın, bu, gazlı, şekerli içecekleri ya da çikolatayı bırakmak gibi bir şey olabilir.
  • Ortamı değiştirin. Abur cuburları hayatınızdan çıkarın ve sağlıklı gıdalar ile buzdolabınızı doldurarak, motivasyonel post-it notlar ekleyerek kendinizi başarı için ayarlayın.
  • Alışkanlıklarınızı kombine edin. Dışına çıkmayacağınızdan emin olarak alışkanlıklarınızı birleştirmeyi deneyin. Örneğin, günlük egzersizinizden sonra dinlenirken haftalık bir yemek planı yazma alışkanlığı yaratabilirsin.
yemek listesi

yemek listesi

  • Büyük hedeflerinizi daha küçük hedeflerinize bölün. Büyük hedefiniz kilo vermek olabilirken, küçük hedefiniz bu hafta bir sağlıksız yiyeceği beslenme programınızdan çıkarmak olabilir.
  • Kendinizi ödüllendirin. Bir alışkanlık kazandıktan sonra kendinizi ödüllendirirseniz, güçlendirirsiniz. Sinemaya veya bir konsere gidin veya kendinize şık bir elbise satın alın.

Çok fazla alternatiften kaçının. Alışkanlıklarınızı yaratın, özelleştirin ve onlara bağlı kalın. Çok fazla seçenek bizi şaşkına çeviriyor, bu nedenle diyetler ve egzersiz rutinlerinden kaçınmak gerekiyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir