Glutensiz Un

Hayatımızı devam ettirmek amacıyla tükettiğimiz yiyecekler önümüze gelirken belirli bir süreçten geçer. Birçok yemek onlarca farklı ürünün bir arada kullanılması ile elde edilmektedir. Un her zaman bu malzemeler içerisinde yerini alan ana ürünlerden bir tanesi olmaktadır. Doyuruculuğu ile ön plana çıkan un hayatımızda vazgeçilmez ürünlerden bir tanesi olarak gösterilmektedir.

Tahıl ürünlerinin içerisinde gluten denilen bir çeşit protein yer almaktadır. Gluten vücut için zararlı olan bir maddedir. Zararı çok büyük çaplarda olmadığından birçok kişi tüketim aşamasında bu zarar algılayamaz. Ancak çölyak hastalığı, huzursuz bağırsak ya da buğday alerjisi olan kişilerde glutenin etkileri çok büyük olacaktır. Bu sebeple de içerisinde gluten içermeyen glutensiz un kullanımı gereklidir.

Neden Glutensiz Un Kullanılmalı?

Glutenin vücut içerisinde sindirilmesi oldukça zordur. Düzenli olarak gluten içeren ürünler tüketildiğinde bağırsaklarda çok ciddi bir yorulma söz konusu olacaktır. İlk etapta bağırsaklar yorulmalarına rağmen görevini başarılı bir şekilde yapmaya devam eder. Ancak bir süre sonra vücutta çeşitli olumsuzluklar görülmeye başlanacaktır.

Karın ağrısı, mide bulantısı ve karın bölgesinde şişlikler ortaya çıkar. Bu belirtiler gluten kullanımı devam ettiği sürece artacak ve dayanılmaz bir hale gelecektir. Bu belirtilerin ortaya çıkmaması için glutensiz un kullanımı gereklidir. Tükettiğimiz birçok ürünün içerisinde kullanılan un eğer glutensiz olursa bu tarz bağırsak problemlerinin ortaya çıkmasına sebep olmaz.

Glutensiz Un Çeşitleri Neler?

Un denildiğinde hepimizin aklına ilk olarak buğdaydan üretilen bembeyaz renkteki ürün gelmektedir. Ancak un yalnızca tek çeşit olarak karşımıza çıkmaz ve farklı tahıl ürünlerinden kolayca un üretimi gerçekleşebilir. Mısır unu, pirinç unu, kinoa unu ya da karabuğday unu gibi çok sayıda farklı çeşit yer almaktadır.

Sitemizde satılan glutensiz un çeşitleri de son derece fazladır. Normal şartlarda farklı tahıl ürünlerinden üretilen unların tamamı glutensiz olarak da üretilmektedir. Sitemiz gluten içermeyen farklı un türlerini sizlerle buluşturmayı başarır. Farklı içeriklere ve farklı gramajlara sahip olan un çeşitleri arasından seçimlerinizi gerçekleştirerek alışverişleriniz tamamlayabilirsiniz.

Glutensiz Un Nasıl Kullanılır?

Glutensiz ürünlerin yaşamın bir parçası olması son derece önemlidir. Glutene karşı bir duyarlılığınız söz konusu ise isteseniz de istemeseniz de glutensiz ürünleri kullanmak zorunda kalırsınız. Böyle bir durum söz konusu olmasa dahi uzmanlar gluten içeren ürünlerden uzak durulmasını önermektedir.

Satın alacağınız glutensiz un gluten içeren unun kullanıldığı alanların tamamında tercih edilebilmektedir. Glutensiz bir un kullanmak unun tadında ya da yapısındaki hiçbir şeyi değiştirmez. Her gün tükettiğiniz ekmekleri üretirken bu unlar kullanılabilir.

Hamur işi olarak tanımlanan ürünlerin tamamında glutensiz unun kullanımı uygun olacaktır. Ürünlerin kabarmasında ya da çıtır çıtır bir yapıda olmasında herhangi bir olumsuz etki söz konusu olmaz. Bunlara ek olarak çorbaların içerisinde de kolay bir şekilde kullanılabilmektedir.

En Ekonomik Glutensiz Un Seçenekleri

Glutensiz ürünleri alırken birçok kişi fiyatların daha pahalı olmasından şikâyet etmektedir. Üretici firmalar glutensiz ürünleri üretirken biraz daha fazla işlem uyguladığından fiyatları yüksek tutarlar. Ancak bu yükselme çok büyük bir seviyede olmaz. Fiyatların yükselmesinin asıl sebebi satış işlemini gerçekleştiren aracı firmalardır.

İnternet sitemiz mağazalara göre birçok masraftan muaftır. Herhangi bir kira ya da çalışan masrafı olmadığından ürünlerimiz çok ekonomik fiyatlarla satılabilmektedir. Sitemize girerek glutensiz un kategorisine girdiğiniz anda karşınıza çıkacak tüm ürünler piyasadaki en uygun fiyatlı ürünler olmaktadır. Ürünler arasından seçiminizi yaptıktan sonra kredi kartınız ile kolayca ödemenizi yaparak ürünlerin elinize ulaşmasını bekleyebilirsiniz.

Glutensiz un için https://www.glutensiz.com/kategori/un-1 tıklayın.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir