Diyet Bozduran 3 Hata

Diyette yer vermek için konusunda uzman olan hekime giderek size olan diyet listesini almak demektir. İnternetten ya da herhangi bir yerden alınan diyet uygulamaları vücut dengenizi bozarken aynı zamanda sağlığınızı da olumsuz etkileyebilir. Bu neden ile diyette yer verirken mutlaka tahlilleriniz yapıldıktan sonra diyette yer açacak olan uzmandan destek almanız tavsiye edilir.

detoks diyeti

Diyete yer vermenin akabinde ise uygulanan bazı hatalar diyetin başarıya ulaşmasını engeller. Bu hatalara yer vermenden uygulanacak olan diyet ile zayıflamanız mümkün olacaktır.

  1. Kalori Hesaplayıp Besin Değişimi Yapma

Kalori hesabı yaparak öğün içinde yer alan beslenme yerine pizza, şerbetli tatlı, hamburger ya da buna benzer olan farklı yiyeceklere yer açmak hemen hemen birçok kişinin yaptığı uygulamadır. Bu ise dengeli beslenme olmayarak aynı zamanda kilo verilmesinde de zarar verebilir.

  1. Su Yerine Meyve Suyu Tüketmek

Su yerine meyve suyu tüketmek ise son derece yanlıştır. Özelikle hazır olarak üretilen meyve sularından bir bardaktan ortalama 20 kesme şeker hesabı yapılır. Bu tercih ise kilo vermeniz de olumsuz etki yaratacak olan duruma sebep olur.

  1. Ara Öğün Tüketimine Yer Vermemek

Diyet uygulamasında en sık yapılan hata ise ara öğüne yer vermemektir. Ara öğün tüketimine yer açmanız ise yağ yakımını hızlandıracak olan bir tercih olduğu için diyetin olmazsa olmasıdır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir