Dekoratif Yastık Modelleri Nasıl Değerlendirilir?

Son dönemlerde gerek yurtdışında gerekse yurtiçinde pek çok kişi ev dekorasyonlarını renklendirmek ve hareketlendirmek adına dekoratif yastıkları kullanmayı tercih ediyorlar. Böylesine fazla bir istek ortaya çıktıktan sonra artık birbirinden farklı renklerdeki dekoratif yastıklar büyük bir beğeni ile kullanılıyor. Fakat pek çok kişi evlerini çok şık bir hale getirmek adına dekoratif yastık seçimini yanlış olarak yapıyorlar.

yastık

yastık

Koltukları Yastığa Boğmayın

Modelleri ne kadar güzel olursa olsun fark etmez, koltuklar için en fazla 3 – 4 yastığın kullanılması yeterli olacaktır. Düşünülenin aksine dekoratif yastıklar çok küçük olmamalıdır. Orta boydaki dekoratif yastıklar ile beraber istenilen güzel görüntü elde edilmiş olacaktır. Fakat iş yerlerinde bu tarz yastıklar kullanılmak istendiği zaman mümkün olduğu kadar küçük yastıklar tercih edilmelidir.

dekoratif yastık

dekoratif yastık

Bunun sebebi ise iş yerinin profesyonel ve modern görüntüye ulaşmasını engelleyecektir. Böylesi durumların engellenmesi adına gerek ev gerekse iş yerlerinde koltukların desenlerine ve renklerine uygun tarzdaki dekoratif yastıkların kullanılması önemlidir. Seçilecek olan yastık modelleri ile beraber dekorasyonda arzu edilen görüntü ortaya çıkabilecektir.

Bazı kişiler farklı renklerdeki ve modellerdeki yastıkları aynı anda kullanmak istiyor. Halbuki aradaki doğru geçişler yapılmadığı zaman hem yastıklar kötü görünecek hem de koltukların güzelliği ön plana çıkmayacaktır. Her bir adıma dikkat edilmesi sonrasında dekoratif yastıklar ile beraber istenilmiş olan görüntü elde edilecektir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir